Free cookie consent management tool by TermsFeed

Inšpirovaní
DIVOKOU prírodou

Karol Kaliský

Karol Kaliský

Karol vyrastal v rodine lesníka a detstvo prežil spoznávaním tatranskej prírody.

Po ukončení štúdia lesníctva vo Zvolene, pôsobil dva roky ako účastník Projektu na záchranu tatranského kamzíka a ďalších päť rokov robil na Správe TANAP-u.

S fotografovaním začal v roku 1995, spolu s bratom Miroslavom a bratrancom Tomášom.

K ochrane prírody sa dostal vďaka svojím rodičom. Najväčší vplyv na neho však malo stretnutie s Erikom, ktoré sa rýchlo pretavilo do nerozlučného priateľstva a dnes už viac ako 10 rokov trvajúcej spolupráce na spoločnej vízii.

Erik Baláž

Erik Baláž

Erik vyrástol pod Tatrami a od svojich 16 rokov tu strávil veľa času v divokej prírode.

V roku 2002 ukončil štúdium Ekológie lesa na Technickej univerzite vo Zvolene prácou o ekológii medveďov. Už počas štúdií bol aktívny v kampaniach Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, ktorým cieľom bola ochrana prirodzených lesov a veľkých šeliem. Zohral kľúčovú rolu v úspešnej kampani na ochranu Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách. Toto územie dnes predstavuje najväčšie divoké územie na Slovensku.

Je spoluautorom úspešnej knihy o medveďoch Posledná pevnosť a filmu Strážca divočiny.

Erik je iniciátorom nového ochranárskeho projektu vo Východných Karpatoch, ktorého súčasťou je aj film Vlčie hory.

Jozef Fiala

Jozef Fiala

Jozef vyrastal pod Slanskými vrchmi na Zemplíne.

Po ukončení štúdia ekológie na Univerzite Komenského v Bratislave pôsobí ako profesionálny ekológ, biológ a neskôr aj fotograf prírody na voľnej nohe. Počas štúdia a praxe sa viac ako 15 rokov venoval výskumu ekológie lesných spoločenstiev (najmä vtáčích). Dlhé roky aktívne pomáha v kampaniach Lesoochranárskeho zoskupenia VLK pri ochrane lesov a vyhlasovaní lesných rezervácií.

Počas práce ale aj voľného času sa rád pohybuje v odľahlých častiach karpatských lesov, kde niekedy aj celé týždne alebo mesiace nezablúdi ľudská noha, a kde to ešte stále dýcha divočinou.

Adam Baštek

Adam Baštek

Adam vyštudoval geochémiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pracoval na Ministerstve životného prostredia, oddelenie geológie a prírodných zdrojov. Od roku 2008 sa zameriava na svoju vášeň – fotografovanie divokej prírody.

V roku 2014 sa stáva súčasťou tímu Arolla Film v projekte Tajomné Karpaty.

Arolla Film s.r.o., Komenského 501/18,

033 01 Liptovský Hrádok

IČO: 44998988, DIČ: 2022922627

© 2023, Arolla Film, Všetky práva vyhradené